דודי אור - דוד שמש חסכוני מנירוסטה - תמונות וכתבות

גלריית תמונות

  למה מיצרים דודי שמש מנירוסטה? 
    

שמה של פלדת אל חלד או פלדה בלתי מחלידה (פלב"מ) ניתן לה בשל העובדה שהיא עמידה בפני חלודה שיתוך וקורוזיה הרבה יותר מפלדה רגילה . המילה נירוסטה שהפכה בישראל למילה נרדפת לפלדת אל חלד בישראל היא סימן מסחר רשום של החברה הגרמנית ThyssenKrupp Nirosta GmbH בעל ותק של יותר מ 90 שנים .
עמידות של פלדת אל חלד בפני שיתוך וכתמים מחירה הנמוך יחסית והברק האופייני לה המונע הידבקות של אבנית גרמו לכך שהיא חומר גלם מבוקש למגוון רחב של מוצרים כגון : סירי בישול מטהרי מים מסננים כלי ניתוח ,דודי שמש וציוד תעשייתי. בנוסף לכך פלדת אל חלד מוגדר כחומר ידידותי לסביבה הניתן למחזור מלא . 
במדינת ישראל נוצר צורך לשימוש בנירוסטה במערכת המים ומפעלי התפלה כתווצר לוואי של  שנים  שחומות עם כמות ממטרים קטנה שהובילה למחסור במים  וירידה מתמשכת באיכות המים  עתירים  בכלור אבנית ומלחים הפוגעים בדודי השמש ודודי חשמל המיוצרים מברזל ומקצרת את אורך חייהם בצורה משמעותית .
בעבר הלא רחוק אורך חיים של  דוד שמש  מצופה היה כ 15 שנים ויותר לאומת אורך חיים של דודי שמש כיום שהינו 5 שנים בלבד וגם זאת מצריך מהלקוח החלפת גוף חימום וניקיון אבנית לפחות פעם בשנתיים  . 
זאת הסיבה שבשנים האחרונות נעשתה קרבת דרך משמעותית בתחום ואנו עדים לקו חדש של דודי שמש וחשמל המיוצרים מפלדת אל- חלד המספקת עבור  דודי שמש  יתרונות בולטים המותאמים למים והאקלים במדינת ישראל ובמחשבה לעתיד  פתרון  לאותם מי  ים מותפלים עתירי מלח והולכים ומתקרבים לכל בית ובית  . 
שימוש בנירוסטה – פלדת אל חלד בייצור  דודי שמש  העלה משמעותית את אורך חיי המוצר ל 15 שנים ויותר בנוסף לעובדה שדודי שמש נירוסטה מספקים לצרכן יתרונות בולטים וחשובים כגון : 
 
 בידוד טרמי יעיל - שמירה על חום המים לאורך זמן וחימום חשמלי באמצעות מערכת חימום כפולה גם היא מנירוסטה. 
 ערכים בריאותיים – דודי שמש העשויים נירוסטה אינם פוגעים באיכות המים ולכן המים חמים ונקיים ללא חלודה וללא משקעים . 
 איכות סביבה – דודי שמש נירוסטה ניתנים למחזור 50% מייצור הנירוסטה בעולם הינו מפלדה ממוחזרת בייצור  דודי שמש נירוסטה  אין שימוש בציפויים ובחומצות בדומה לדודי שמש מצופים אמאיל.  
     
אודות כותב המאמר
         
פורסם על ידי  Loadseo    http://www.loadseo.co.il/ ,
         
מקור המאמר:  www.maker.co.il  
​יום רביעי 17 פברואר 2010 

קישור לכתבה : http://www.maker.co.il/3_13109/מאמר/למה-מיצרים-דודי-שמש-מנירוסטה.html
 

פרסומים וכתבות

ההתחממות בגזרת דודי שמש נירוסטה


דודי שמש מנירוסטה, אשר נמצאים בשוק כעשור, יכולים לענות על מגוון בעיות העומדות בפני הצרכן הישראלי. איכות דודי שמש נמדדת על פי החומר ממנו הם מיוצרים ויכולתם לשמור על המים החמים לאורך זמן. הדודים הנמכרים בשוק מיוצרים מברזל מצופה אמאייל, אפוקסי או כל ציפוי אחר. דודי שמש נירוסטה מציגים פתרון מתקדם יותר ובעל יתרונות רבים.
איכות המים הירודה במדינת ישראל העמידה בפני יצרני דודי שמש אתגר חדש וחייבה לתת מענה לקורוזיה קשה, אשר לא הייתה בעבר, על ידי חומרים איכותיים יותר. על ידי שימוש בחומרי גלם עמידים ופלדות אל חלד כגון נירוסטה אשר מסוגלת למנוע הצטברות אבנית ,דודי שמש נירוסטה הפכו להיות מוצרים מומלצים על ידי בעלי מקצוע הפועלים בתחום. 
תכונותיהם של דודי שמש מנירוסטה
נירוסטה היא בעצם פלדת אל חלד כלומר סגסוגת ברזל עם כרום, אשר יתרונה טמון בציפוי המיוחד שלה ההופך אותה למבריקה ואיכותית ללא חלודה וקורוזיה. הנירוסטה עמידה לאורך שנים, בעלת תכונות של עמידות בחום גבוה ומאבדת ממנו רק כאשר היא מגיעה ל – 200 מעלות צלזיוס. מאפייניה הפיזיים והמכאניים הופכים אותה לחומר מבוקש למגוון יישומים ופריטים, החל מסירי בישול ומוצרים חשמליים למטבח דרך תחום הבנייה וכלה בתעשייה הרפואית. למעשה, כל פריט אשר מערב מים וחומצות ומתהדר באיכותו עשוי כיום מנירוסטה, כולל דודי שמש. 
חסרונה של הנירוסטה מתבטא במוליכות חום גרועה ביחס לברזל מסוג  ST37, אשר ממנו מייצרים את דודי השמש השכיחים בשוק. יצרני דודי שמש מנירוסטה הפכו חסרון זה ליתרון מכיוון שחומר המוליך חום פחות טוב שומר על חום המים בצורה יותר אפקטיבית. נראה כי כל משפחה תרצה ליהנות  ממים חמימים לאורך כל היום. חסרון נוסף הוא מחיר הנירוסטה היקר, אולם אורך החיים הארוך של דודי שמש אלו נותן תמורה מלאה למחיר והרכישה בהחלט משתלמת.
דודי שמש מנירוסטה- המחשבה לעתיד
דודי שמש נירוסטה הם צורך מתבקש ,במיוחד כאשר משווים מוצרים אלה על כל יתרונותיהם אל מול מגמות עתידיות בישראל.
? חיסכון באנרגיה- דודי שמש מיוצרים כבעלי שתי שכבות בידודיות השומרות על חום המים לאורך זמן. חימום המים המהיר מונע מצב בו נחכה למים החמים תוך כדי בזבוזם. בנוסף לחיסכון במים, השימוש בגוף חימום בעל ליבה כפולה גורם לחימום מים בכמות מעטה בכל פעם על מנת לחסוך גם בעלויות החשמל.
? שיפור איכות המים- אי חשיפת המים לחלודה ולאבנית משפרת את איכותם. כאשר ייעשה שימוש בהתפלת מי הים עתירי המלח, אפשר יהיה גם לדבר על יתרונות דודי שמש אלו לעומת דודי שמש מתקדמים פחות.
? חיסכון בתחזוקה השוטפת – איכות הסגסוגת משפרת באופן משמעותי את אורך חייהם של דודי שמש נירוסטה. החלפת דודי שמש  קיימים או תיקונם לעיתים קרובות הוא נטל כלכלי שלרוב, המשפחות הישראליות ירצו להימנע ממנו. וזאת הסיבה שעל דודי שמש נירוסטה מקבלים אחריות ל- 8 שנים לפחות ממועד הקנייה. בנוסף לכך, נירוסטה שהייתה בעבר חומר יקר מאד בעקבות עליית מחירי החומר בעולם כולו, הוזלה בשנים האחרונות והפכה להיות אפשרות ריאלית לייצור דודי שמש.
? שמירה על איכות הסביבה –  כאשר משווים את העובדה ש- 90% מהנירוסטה בעולם ממוחזרת לעומת העובדה כי מפעלים המייצרים מוצרים המצופים אמאיל עושים שימוש בחומצות רעילות, נראה כי דודי שמש מנירוסטה ירוקים יותר מאשר דודי שמש רגילים מבחינת אופן ייצורם.
לאור כל האמור לעיל, דודי שמש מנירוסטה נהנים מיתרונות רבים ומהווים מוצר מומלץ על פי כל מדדי האיכות.

נכתב על ידי
דוש - דודי שמש נירוסטה

מקור המאמר:אקדמיקס - ספריית המאמרים של ישראל

http://www.academics.co.il/Articles/Article36589.aspx
 
עיתון "שישי בגולן"

דור חדש של דודי שמש מעטר כבר גגות ביישובים קדמת צבי, נווה אטי"ב, עין זיוון, מצוק עורבים, מטולה ומג'דל שמס ובכל הארץ מצפון עד דרום. את הדודים משווק סהר גוטמכר מנמרוד, המביא אתו טכנולוגיה של דודי שמש סולריים שעובדים גם "בלי שמש"
    

כסהר גוטמכר עלה להתיישב בנמרוד, הוא לא שיערולעצמו את גובה חשבונות החשמל שיקבל מדי חורף. אחד מהקשיים הרבים שניצבו בפני המתיישבים החדשים היה למצוא דרכים יעילות וחסכוניות לחימום מערכות המים. נמרוד, באופן קיצוני, אבל כמרבית מיישובי הגולן, נמצאת בחורף תחת מעטפה ערפל, טמפרטורות נמוכות, ומשרתת אוכלוסיית נופשים רבה, שמשמעותה ג'קוזים לרוב, ומקלחות אין סוף.

המשאב הזול ביותר לחימום, הלא הוא השמש, אבל דודי השמש הסטנדרטים נפסלו על הסף, בעיקר כי הם צורכים שמש, ובצפון הגולן, כידוע, השמש הגלויה היא משאב יקר. מערכות גז חסכוניות שימשו אותם בשנים הראשונות, אך מחירי הגז, שאינם זולים, גם הם לא הועילו לחשבון הבנק. לפני שלוש שנים, במסגרת החיפוש אחרי פתרון הוא נפגש עם יזם ישראלי שהחל לייבא לארץ טכנולוגיה גרמנית, דודי שמש סולריים שעובדים גם "בלי שמש". למעשה הציפוי הרב-שכבתי של הצינור הפנימי של הדוד לוכד את קרני השמש הגלויות והאינפרא-אדומות גם כשהן נשברות בימי ערפל ועננות, גם שאין לכאורה שמש גלויה. התוצאה, מים חמים כל החורף, כל הזמן, רק תודות לשמש. את הדודים הראשונים הם התקינו בבתיהם הפרטים, מאוחר יותר בצימרים, ועכשיו, הדודים האלו כבר מעטרים גגות ביישובים קדמת צבי, נווה אטי"ב, עין זיוון, מצוק עורבים, מטולה ומג'דל שמס וכל חלקי הארץ מצפון עד דרום. בסין, וארצות הברית, הפך המוצר בשנים האחרונות לטכנולוגיה הירוקה המתקדמת בעולם בחימום מים, ולו בזכות משתנים נוספים, כמו מחיר מוצר נמוך, אחזקה כמעט אפסית, עמידות גבוהה, וחיסכון עצום באנרגיה, קרי, כסף. השנה, גוטמכר הפך למשווק הבלעדי של המוצר בארץ, גוטמכר: "שלוש שנים של נסיון כאשר כל הלקוחות מרוצים, ועבודה מדויקת עם היצרן, הביאו אותנו למסקנה שאנחנו מוכנים לקחת על עצמנו את השיווק והתקנת הדודים בכל הארץ. ויש גם בונוס, להביא בשורה ירוקה טכנולוגית מהגולן לכל הארץ, זה מחמם לא רק את המים, גם את הלב.."

 

איך זה עובד?

המטרה העיקרית של דוד שמש היא לצבור אנרגיה מהשמש ולהמיר אותה לאנרגיית חום. הקולט שלו מורכב מצינורות זכוכית. בין הצינור החיצוני לצינור הפנימי ישנו ואקום. בכל צינור יש ציפוי רב-שכבתי של AL-N/SS/CU, שמשמש לקליטה מלאה של קרני-שמש הנראים לעין וחשוב מכך - קרני אינפרא-אדום בעלי אורך גל שנע בין 0.3 ל- 1.3 מיקרון. מבנה זה מאפשר לקלוט יותר מ- 95% של אנרגיית השמש (קולט שטוח מצוי - לא יותר מ- 60%). יעילותו של "לקראת השמש" גבוהה בהרבה.

קולט צינורות ואקום הוא בעל יכולת בידוד גבוהה ביותר, וזאת מפני שהואקום שבין הצינור הפנימי לחיצוני מונע פליטת חום. לדוד שני מעגלי מים נפרדים: מים שנמצאים באוגר וצינורות הואקום, ומים קרים שנכנסים אל ממיר חום ספיראלי שנמצא בתוך האוגר (לא מתערבבים עם המים באוגר עצמו) ויוצאים מחוממים מצדו השני של הממיר אל מקורות המים בבית. השטח הכולל של ממיר החום הוא 1.2 מ"ר, הוא עשוי נחושת ומהווה מוליך חום מצוין. בזכות כך מתארכים חיי הדוד בהרבה וגם לאחר עשור של שימוש בו, לא יאבד מיעילותו כי הוא נשאר ללא קורוזיה (בדודי שמש עם קולט שטוח מצטברת אבנית שמפחיתה את יעילות הדוד עם הזמן).

עבודתו של הדוד מתחילה עם קרני השמש הראשונות וממשיכה עד השקיעה. בשל צורתם הגלילית של הצינורות, קרני השמש מתפזרות באופן שווה על פני הקולט במהלך היום והדבר דומה לקולט שטוח שעוקב אחר תנועת השמש. כך מתקבלת תפוקה מרבית של הקולט במשך כל היום (קולט שטוח יחמם מים במהירות וביעילות רק כשקרני השמש יפגעו במשטח שלו בזווית העולה על 30 מעלות, כלומר בקיץ - כ- 8 שעות ביום). לצורתם המעוגלת של הצינורות יתרון נוסף - היא מקלה על שמירת ניקיון הצינור כשסימני לכלוך נשטפים בקלות על-ידי גשם.

מבנהו של צינור ואקום דומה לזה של תרמוס - צינור זכוכית אחד מוכנס בצינור אחר ובחלל שבין הצינורות, כאמור, שורר ואקום. מבנה זה מאפשר לדוד "לקראת השמש" לפעול בהצלחה גם בטמפרטורות שליליות ללא חשש שהמים בקולט יקפאו (קולטים שטוחים לעתים ניזוקים בטמפרטורה שלילית. בחורף קר, שום דוד שמש לא מהווה תחרות ל"לקראת השמש").

הצינורות החיצוניים של הקולט עשויים מזכוכית בעלת עמידות גבוהה לפגיעות ונזקים סביבתיים. עם זאת, במקרה של תקלה ניתן להחליף צינור בודד במקום את הקולט כולו (משטח זכוכית של קולט שטוח שביר יותר וסיכוייו להינזק גבוהים).

בדוד, המים הנקיים מהמקורות זורמים אל הברזים שלנו דרך סליל נחושת (בדוד שמש מצוי מגיעים אלינו מים עומדים מן האוגר עצמו ואלה מהווים חממה לחיידקים וטפילים שונים).

צינורות הואקום עשויים מזכוכית בורוסיליקט, עמידים לחום גבוה ומצופים ב- 12 שכבות של AL-N/SS/CU. יעילותו של הדוד תלויה ברובה באותן שכבות ממש - חלקן לוכדות את קרני השמש ואחרות מונעות את בריחתן. מבנה כזה מאפשר לקלוט מעל ל- 98% של חום השמש.

חשוב לציין שתכונותיו הייחודיות של ציפוי רב-שכבתי נשמרות לאורך שנים, כך שגם אחרי 15 שנה יהיה יעיל באותה מידה כמו שהיה בהתחלה. (ציפוי של קולט שטוח נשחק מאור השמש ואחרי שנתיים-שלוש היעילות שלו פוחתת).

קישור לכתבה : http://shishi5.bsmart.co.il/htmls/print.aspx?c0=19282&bsp=18653

דודי שמש מנירוסטה - למה כדאי?

יום ראשון, 4 במרץ 2012

דודי שמש מנירוסטה, העתיד כבר כאן:

דודי שמש מנירוסטה אומנם לא כל כך מוכרים ומופצים בישראל, אך אנו מסכימים להמר שהם הולכים להיות הדבר הגדול הבא.
דודי שמש שכאלה עונים על מספר מטרות ומציגים יתרונות רבים על פני דודי שמש אחרים.
המטרה העיקרית של דוד השמש הוא לשמור על המים חמים לכמה שיותר זמן.
כיום רוב הדודים עשויים ברזל\ אמאייל\ אפוקסי- אלו החומרים השחיכים ביותר.

לעומת זאת, דודי הנירוסטה מציגים פתרון מתקדם ושונה:
בישראל יחסית לשאר מדינות העולם איכות המיים לא מהגבוהות בעולם, הנירוסטה מתחת אל חלד מסוגלת למנוע הצטברות של אבנית וחלודה כמו בדודי שמש רגילים, דבר שלא יגרום להורדה באיכות המים.

בנוסף כמו שכבר הזכרנו, מתכת הנירוסטה מסוגלת לשמור על המים חמים יותר לאורך זמן- ובנינו איזה משפחה לא תרצה מים חמימים לאורך זמן.

יתרון נוסף הוא אורך חיי המוצר, אורך החיים של דוד מנירוסטה גדול יותר מדודי שמש רגילים, דבר שללא ספק מצדיק את המחיר שמשלמים עבור דוד שמש מנירוסטה.

אז בואו נסכם לכם קצת את היתרונות של דודי שמש מנירוסטה על דודי שמש ממתכות אחרות:

* חסכון באנרגיה- שמירה על חמימות המים למשך זמן רב וחימום המים מתבצע בצורה יותר מהירה.
* שיפור איכות המים- המים לא חשופים לחלודה ואבנית.
* חסכון בתחזוקה- אורך חיי המוצר גבוה מאוד ונדירים המקרים בהם צריך לתחזק את הדוד.
* שמירה על איכות הסביבה- הנירוסטה ידידותית בהרבה ממתכות אחרות, אופן יצורה לא פולט חומרים רעילים לאוויר העולם לעומת ייצור מתכות אחרות.

שמש לא שקרנית: עוברים לדוד החכם של "דודי אור" וואלה - טוב לדעת

 

חוסך חשמל וכסף, חדיש, עמיד במיוחד, מונע זיהום במים וממשיך לחמם גם ביום מעונן. הכירו את הדוד החכם של "דודי אור", שקולט 95 אחוז מקרינת השמש. המוצר שאתם חייבים כדי לחסוך בעיקר עבור הבריאות שלכם


בשנות ה-70, לאחר פרוץ משבר האנרגיה הגדול בעולם, החלה הממשלה לעגן בבניית בניינים חדשים את חובת התקנת דודי שמש. יותר מארבעה עשורים חלפו, ובעלי דירות רבים עדיין משתמשים בדוד ה"קלאסי" שהכירו מפעם. עם השנים הלכו היתרונות של דוד השמש והתקהו, במיוחד בגלל בלאי ושיטת קליטה מיושנת.
 

כל האמור אינו תקף ל"דודי אור", שמייבאת ומשווקת דודי שמש סולאריים חכמים מנירוסטה העמידים  לאורך שנים. לא בכדי מספקת החברה לרוכשים שמונה שנות אחריות לדוד ולקולט, פרק זמן ארוך בהרבה מזה של ספקי הדודים הקונבנציונליים. מדובר בשיטה המתקדמת ביותר, שחוסכת לצרכן כסף ומקטינה את חשיפתו לזיהומים ומחלות.

כמו בכל תחום, גם בדודי השמש חלה אבולוציה טכנולוגית. ממש כשם שאתם נוסעים על מכוניות חדשות, מצוידים בטלפון נייד מהדגמים האחרונים וגרסת המחשב שלכם היא העדכנית ביותר, כך עליכם לחשוב על דודי שמש. קיימת סבירות גבוהה שהדוד שעל הגג שלכם כבר לא יעיל והגיע הזמן לשדרגו.

יותר קליטה, פחות כסף

כל אחד מכיר את הנוסחה: כשקיצי וחם הכול טוב, אבל כשאפור או קר צריך להשתמש בחשמל. הנטייה הטבעית שלנו היא לחשוב שדוד שמש יספק לנו מים חמים כל עוד השמיים בהירים, אבל זה לא נכון. הקולט השטוח לא יקלוט יותר מ-60 אחוז מקרינת השמש, ולא בכל שעות היממה. במילים אחרות, אם השמש מוסתרת על ידי עננים או שקר בחוץ, הדוד לא יעשה את עבודתו ותיאלצו להפעיל את מתג החשמל.

הקולט של הדוד החכם של "דודי אור" מורכב מצינורות זכוכית עם ציפוי רב-שכבתי, שמאפשר קליטה מקסימלית של קרני השמש. יחד עם קרני אינפרה-אדום, הוא קולט למעלה מ-955 אחוז מאנרגיית השמש, לעומת 60 אחוז של דוד רגיל. הוא גם עובד מעלות השחר ועד השקיעה – 12-16 שעות, תלוי בעונה, בעוד דוד אחר יעבוד רק שמונה שעות בקיץ (בחורף פחות). הסיבה לכך פשוטה: הקולטים עגולים ולוכדים את הקרינה מכל זווית שהשמש נמצאת בה, ומכאן ששעות הקליטה שלהם מרובות.

הציפוי הרב שכבתי לוכד את קרני השמש הגלויות גם כשהן נשברות על ידי עננוּת. הקולטים עמידים לטמפרטורות נמוכות מאוד, בעוד קולטני דוד שמש רגיל עלולים להתפוצץ בתנאים קיצוניים. הסיבה היא שהקולטים עובדים בשיטת ואקום, כמו תרמוס, ב-100 אחוז בידוד, ולכן המים לא קופאים ואין איבוד אנרגיה.

בנוסף, יעילותו של דוד שמש תלויה בהצבה מדויקת לכיוון דרום. הדוד החכם אינו דורש את זה, אפשר להניחו בסטייה ועדיין להפיק ממנו מקסימום אנרגיה. יש לו קולט צינורות ואקום בעל יכולת בידוד גבוהה (הוואקום שבין הצינור הפנימי לחיצוני מונע פליטת חום, במיוחד במזג אוויר קר), מה שאומר שגם בימי החורף יישמרו המים החמים במיכל ותוכלו ליהנות מהם בכל שעות היממה.
 

העיקר הבריאות

הדוד החכם של "דודי אור" מתקדם בהרבה מדוד רגיל. כמה פעמים שמעתם על השכן ששילם אלפי שקלים על החלפת קולטנים או שהזמין טכנאי לאחר שנתיים או שלוש בלבד של פעילות? זו תופעה שכמעט לא קיימת בדוד החכם מהסיבות שצוינו למעלה, וגם בשל העובדה שהצינורות החיצוניים שלו עשויים מזכוכית בעלת עמידות גבוהה לחום ולקור, חלקם לוכדים את קרני השמש, האחרים מונעים את בריחתן. הסיבה לכך היא שהוואקום בין הצינורות מובילים ל-100 אחוז בידוד.

אבל למבנה של הדוד החכם יש יתרון נוסף שאינו נמדד בכסף: הבריאות. מכון התקנים כבר ביטל בעבר את התקן לייצור דודים מסוגים מסוימים, מאחר שלא מנעו חדירת גורמים מזהמים לאוגר. הדוד שמספקת "דודי אור" צויד בחלקים שנועדו לשמור על בריאות מרבית, כאשר המים זורמים דרך סליל נחושת ולא מן האוגר. במלים אחרות, המים אינם פוגשים אבנית, קורוזיה וחיידקים מזיקים אחרים שעלולים לפגוש את הפה והגוף שלכם.

 

למה להחליף עכשיו?

הגישה של רוב הציבור כלפי רכוש היא שלא נוגעים עד שלא מתקלקל. הצרה במקרה של דוד שמש היא שבמקרים רבים אתם אפילו לא יודעים שהוא לא תקין, שהקולטנים לא עובדים בצורה טובה או שהמים באוגר אסורים לחלוטין לשימוש. אם יש לכם דוד ישן, זכרו שהחלפתו במתקן הנירוסטה החדיש של "דודי אור" לא רק תתן לכם שקט נפשי ובריאותי במשך שנים רבות, היא גם תחסוך לכם לא מעט כסף. דעו עוד  וקבלו הצעת מחיר לדוד החכם דרך לחיצה על הטופס.מקור המאמר: וואלה טוב לדעת - כלכלה

http://tld.walla.co.il/item/3067820


 
 
FacebookGoogle+
מרכז שירות ומכירות ארצי:  4975*  |   דוא"ל: info@dudayor.co.il   |