דודי אור - דוד שמש חסכוני מנירוסטה - אודות

חברת דודי אור מתמחה בייבוא ושיווק של מערכות דודי שמש ומערכות לחימום מים סולארים חכמים מהמתקדמים בעולם, הטכנולוגיה שממנה מיוצר הדוד והקולטים היא מהחסכונית בעולם בתחום חימום המים ומנצלת כ 95% מאנרגיית השמש והאור על מנת לחמם את המים. הדוד בנוי בצורה כזאת שהמים לשימוש הביתי מופרדים מהמים שמתחממים ע"י הקולטים ולכן אין בעיות של אבנית והמים בבית הרבה יותר בריאים.

הדוד עשוי כולו מנירוסטה ואינו מחליד, ולכן מחזיק המון שנים ללא ירידה באיכות, אין בלאי ואפקט הקולטים אינו יורד מה שמבטיח ניצול מירבי של אנרגיית השמש והאור לאורך שנים רבות.


דודי השמש החכמים של דודי אור מיוצרים באחד ממפעלי האנרגיה הסולארית הגדולים בעולם ונמכרים בכל העולם! המפעל מתמחה במערכות סולאריות ומוצריו מיוצרים תחת התקנים מהמחמירים ביותר כגון: CCC, CE, UL, ISO9001, ISO14001 ועוד.


קרא עוד על פרטי התקנים 
 

מי אנחנו

בשנים האחרונות פותחו קולטי שמש חדשניים העשויים מצינורות זכוכית כפולים הסגורים בצד אחד כמעין מבחנה גדולה, בקולטים של דודי אור משתמשים בטכנולוגיה הזאת.

הקולט דומה מאוד לתרמוס, הוא עשוי שכבה כפולה עם זכוכית פנימית וחיצונית ובינהם ואקום.
צינור הזכוכית החיצוני שקוף ועשוי זכוכית חזקה כנגד פגעי הטבע. צינור הזכוכית הפנימי מצופה בחומר שחור הקולט את קרינת השמש וכמעט שאינו מחזיר אור.
כאשר מעמידים קולט כזה בשמש, מתחמם החלל שבתוך הצינור הפנימי לטמפרטורות גבוהות מאוד, שכן אור השמש נספג בצינור הפנימי, אך אינו יכול לצאת בגלל הציפוי בשכבות המחזירות חום ובגלל הואקום שמונע זליגת חום החוצה. תפוקת החום היומית של קולטי השמש של דודי אור היא 15800 קילו קלוריות ליום תפוקה כפולה מזו של קולט שמש ממוצע שטוח!

יתרונות קולטי השמש החדשניים

1. בזכות הואקום שבין שכבות הזכוכית הקולטים מבודדים את החום מצויין. דבר זה מאפשר
למערכת לחמם מים גם בימי חורף קרים ושמשיים. לעומת זאת קולט שמש שטוח רגיל מאבד           לסביבה 30-70% ממה שהוא קולט ביום קר.

2. כיוון שהצינורות עגולים, קרינת השמש תמיד ניצבת כלפיהם וכך ניקלט אחוז גדול יותר
מהקרינה והקולטים עובדים מהזריחה ועד השקיעה. בקולט שטוח זוית השמש משתנה במשך היום ויעילות הקליטה יורדת בשעות הבוקר ואחה"צ.

3. תחזוקת המערכת החדשה פשוטה בהרבה, ואם מתגלה תקלה ניתן להחליף צינור זכוכית אחד בקלות. בקולטים רגילים רוב התקלות מצריכות החלפת כל הקולט.

4. לקולטי צינורות הזכוכית יכולת טובה יותר לחמם גם בימים מעוננים ללא קרינה ישירה.

5. בממוצע שנתי קולטי צינורות הזכוכית מספקים 25%-40% יותר חימום למטר מרובע.

יתרונות קולטי שמש החדשניים


משרד התשתיות פרסם נוסחה פשוטה שמראה עד כמה דוד השמש כדאי לקנייה ועד כמה הוא משתלם ללקוח

הנוסחה של משרד התשתיות נועדה כדי להשוות מחירים ולוודא את הכדאיות של דוד השמש.

כללי הנוסחה והנקודות להשוואה (על פי משרד התשתיות):
 
  • מחלקים את המחיר הסופי של המערכת בסה"כ תפוקת החום מהקולטים. ככל שהתוצאה קטנה יותר – המערכת כדאית יותר.

  • ככל שתקופת האחריות ארוכה יותר – המערכת כדאית יותר

  • יש להתאים בין הרגלי הצריכה לגודל המערכת -  בין גודל המשפחה והרגלי הצריכה שלה, לבין הנפח של האוגר למים חמים (הדוד) והקולט של המערכת – קיימת תלות ברורה.

דוד השמש של דודי אור הוא החסכוני ביותר והכדאי ביותר להתקנה בביתך.

השוואת כדאיות בין דוד השמש של דודי אור לדוד שמש ממוצע רגיל

כדאיות מחיר

בהשוואת המחירים מול תפוקת קולטי דוד השמש נוכל לראות מייד את הכדאיות של הקולט של דודי אור.

קולט של דוד ממוצע רגיל של 150-200 ליטר בשוק עומד על תפוקת חום מקסימאלי ליום של 6000-8000 קילו קלוריות, הדוד של דודי אור עומד על תפוקה יומית של 15800 קילו קלוריות, פי שניים ויותר מקולט ממוצע אחר.

כך שבחישוב לפי הנוסחה של משרד התשתיות התוצאה של מחיר סופי של דוד שמש ממוצע בשוק מול התפוקה של הקולטים עומד על כ 0.52 (חישוב ממוצע).

הדוד של דודי אור מגיע לתוצאה של 0.34! כך שרואים בבירור שכדאיות הדוד של דודי אור גבוהה משמעותית מדוד שמש ממוצע! (הנוסחה של משרד התשתיות: ככל שהתוצאה קטנה יותר – המערכת כדאית יותר)


תקופת אחריות

לדוד של דודי אור 12 שנות אחריות מלאות לקולטים ו 5 שנות אחריות מלאות לדוד! בניגוד לחלקם של חברות הדודים שם לקולט יש רק 5 שנות אחריות.מים בריאים יותר בדוד של דודי אור

בדודי אור המים זורמים מהמקור אל הברזים דרך סליל נחושת, להבדיל מדוד שמש רגיל בו מגיעים אלינו מים עומדים ממיכל הדוד עצמו ומהווים חממה לחיידקים. המים מצויינים לשתיה ובישול ולא באים במגע עם אבנית במיכל הדוד
 
 
FacebookGoogle+
מרכז שירות ומכירות ארצי:  4975*  |   דוא"ל: info@dudayor.co.il   |